MBWS zainwestuje w Polsce 20 mln euro

Grupa MBWS, producent m.in. wódek Sobieski i Krupnik, buduje w Łańcucie instalację do destylacji alkoholu. Do tej pory fabryka w Łańcucie zajmowała się tylko butelkowaniem trunków.

Produkcja ma ruszyć na przełomie 2017 i 2018 roku. 19 kwietnia na terenie Fabryki Wódek Polmos Łańcut wmurowano kamień węgielny pod inwestycję.

Instalacja do destylacji kosztować będzie łącznie ok. 20 mln euro, jedną trzecią całej kwoty przeznaczonej na inwestycje na lata 2015-2018. Będzie także jedną z największych inwestycji branży spirytusowej w Polsce w ciągu ostatnich lat. MBWS zapewni sobie w ten sposób pełną kontrolę nad produkcją alkoholi dostarczanych na polski rynek. Destylarnia po pełnym rozruchu ma produkować 32 mln litrów czystego alkoholu rocznie.

Dodatkowe środki przeznaczone zostaną na rewitalizację Muzeum Gorzelnictwa. W destylarni pracę znajdzie 30 osób, przy obsłudze muzeum oraz butelkowaniu tradycyjnych trunków - kolejnych 15.

W 2016 roku Fabryka Wódek Polmos Łańcut przeszła restrukturyzację.Przed jej dokonaniem w zakładzie pracowało 160 osób.

Grupa Marie Brizard Wine & Spirits (dawna Belvedere) obecna jest na polskim rynku od 1990 r. Należą do niej m.in. marki Krupnik, Sobieski, William Peel, Fruits and Wine czy Cognac Gautier.

Na zdjęciu: Jean-Noël Reynaud, prezes grupy MBWS

 

Magdalena Weiss 1144 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }