Pierwszy Bricomarché w dużym mieście

Należąca do Muszkieterów sieć sklepów typu "dom i ogród" - Bricomarché uruchomiła swój pierwszy obiekt w mieście liczącym więcej niż 300 tys. mieszkańców. 19 kwietnia swoje podwoje otworzył sklep sieci w poznańskiej Galerii Pestka.

Poznański Bricomarché jest 140. sklepem sieci w Polsce. W Galerii Pestka, położonej w północnej części miasta przy Alejach Solidarności, zajmie miejsce Praktikera.

 – Bricomarché, dzięki konsekwentnie realizowanej strategii, rozwija się zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia – takie jak to w Galerii Pestka w Poznaniu. Bardzo się cieszymy, że pierwszym dużym miastem, w którym pojawił się Bricomarché jest Poznań, ponieważ Grupa Muszkieterów związana jest z tym miastem od początku swojej działalności w Polsce, to jest już od 20 lat – mówi Marian Słomiak, pełnomocnik zarządu ds. Bricomarché w Polsce.

W nowym sklepie, którego właścicielem jest Tomasz Ratajczak, zatrudnienie znalazło 35 osób. Placówka wyposażona jest w pięć kas, honoruje karty płatnicze i bony Sodexo, prowadzi też sprzedaż ratalną. Oferuje ok. 30 tys. artykułów w czterech działach: budowlanym, ogrodniczym, poświęconym majsterkowaniu oraz dekorowaniu. Zapewnia też usługi, takie jak cięcie drewna czy transport towaru.

Bricomarché do tej pory uruchamiał swoje placówki w mniejszych miastach. Największym, w którym był reprezentowany do czasu inauguracji w Poznaniu była Gdynia licząca o ponad połowę mniej mieszkańców niż stolica Wielkopolski.

Sieć sklepów „dom i ogród” Bricomarché należy, wraz z supermarketami spożywczymi Intermarché do Grupy Muszkieterów. To zrzeszenie ponad 290 niezależnych przedsiębiorców zarządzających 371 sklepami obu sieci. Centrala grupy mieści się pod Poznaniem, w Swadzimiu. Łącznie zatrudnia w Polsce 15 tys. osób. Poza naszym krajem Muszkieterowie działają także w ojczystej Francji, Belgii oraz Portugalii.

Magdalena Weiss 1144 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }