19 kwietnia debiut Dino na GPW

Sukcesem zakończyła się publiczna oferta sprzedaży akcji Dino, dzięki czemu firma zadebiutuje na warszawskiej giełdzie już w środę 19 kwietnia.

- Zainteresowanie naszą ofertą publiczną było bardzo duże, co przełożyło się na ustalenie ostatecznej ceny akcji dla inwestorów instytucjonalnych na poziomie wyższym od ceny maksymalnej. Oznacza to, że wartość oferty publicznej wyniesie około 1,65 mld zł. Niezwykle cieszy nas okazane przez inwestorów zaufanie - mówił przy okazji zakończenia emisji akcji Szymon Piduch, prezes zarządu Dino Polska (na zdjęciu).

- Chcemy nadal konsekwentnie realizować nasze strategiczne cele i utrzymać dynamiczne tempo wzrostu - dodał.

Krótkoterminowa strategia tego operatora supermarketów zakłada przekroczenie liczby 1200 sklepów do końca 2020 r. Długoterminowa natomiast – nawet 2700 supermarketów.

Spółka planuje ponadto budowę czwartego centrum dystrybucyjnego przed końcem 2018 r. oraz modernizację i rozbudowę istniejącego zakładu mięsnego prowadzonego przez Agro-Rydzynę oraz budowę drugiego zakładu mięsnego w nowej lokalizacji (do końca 2020 r.).

Dino jest jedną z najszybciej rosnących sieci handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce. Od 2010 r. operator zwiększył liczbę sklepów ze 111 do do 628 na koniec 2016 r., zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, o średniej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej ok. 400 mkw.

Kolejna sieć handlowa, która po Dino wybiera się na giełdę to Mila - powstała po odłączeniu się części supermarketów od Polomarketu. Samodzielną działalność po całościowym rebrandingu rozpoczęła od stycznia 2015 r. Obecnie spółka ma 188 supermarketów spożywczych i zatrudnia 5400 pracowników.

Ilona Mrozowska 2344 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }