Lidl zbuduje 10. centrum dystrybucyjne

Jesienią 2017 r. Lidl Polska planuje rozpocząć budowę 10. centrum dystrybucyjnego. Zlokalizowane będzie w Kałuszynie koło Mińska Mazowieckiego - dowiedział się handelextra.pl.

- Wybraliśmy właśnie tę lokalizację z uwagi na atrakcyjne usytuowanie. Położenie naszego nowego obiektu doskonale wpisuje się w przyjętą przez nas strategię ekspansji. Zaważyły także względy logistyczne i skomunikowanie terenu z otoczeniem – mówi nam Aleksandra Robaszkiewicz, PR manager Lidl Polska.

Operator przewiduje, że w dzięki nowej inwestycji pracę znajdzie w niej ponad 200 osób. Początek rekrutacji w 2018 r.

Lidl ma w Polsce ok. 620 sklepów i osiem już działających centrów dystrybucyjnych: w Jankowicach pod Poznaniem, Turzynie k. Wyszkowa, Gliwicach, Strykowie, Rusocinie k. Pruszcza Gdańskiego, Legnickim Polu w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Brzozówce, Bydgoszczy. Lada moment zostanie uruchomione kolejne w Będzinie.

Właścicielem sieci Lidl jest niemiecka Grupa Schwarz, która jest również operatorem sieci Kaufland.

Katarzyna Pierzchała 1768 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }