Carrefour zamiast Almy w krakowskiej Dekadzie

Sklep francuskiej sieci zajmie kolejny lokal opuszczony przez upadającą Almę. Tym razem w krakowskim osiedlowym centrum handlowym Dekada.

Po niedawnej informacji o planowanym zastąpieniu przez Carrefour miejsca po zamkniętych delikatesach Alma w Galerii Olimp w Lublinie francuska sieć podpisała kolejną umowę na wynajem lokalu po krakowskiej sieci. I to właśnie w Krakowie. Carrefour wprowadzi się do mierzącego ponad 1,3 tys. mkw. lokalu w Galerii Dekada, położonej w południowej części miasta niedaleko obwodnicy, przy ul. Stojałowskiego.

Będzie to czwarta placówka Carrefoura tego formatu w Krakowie.

Centrum Handlowe Dekada w Krakowie to jedno z jedenastu obecnie działających w kraju pod tym szyldem niewielkich, osiedlowych centrów handlowych. Działa od września 2012 roku i liczy 3,4 tys. mkw. powierzchni handlowej. Do jego najemców należą m.in. Rossmann, Pepco, Empik, Wakacje.pl czy bank PKO BP.

Poza Krakowem Dekady funkcjonują także w Myślenicach, Skierniewicach, Sieradzu, Żyrardowie, Olsztynie, Grójcu, Nowym Targu, Brodnicy, Malborku i najnowsze, otwarte w końcu marca - w Ciechanowie. Planowane są kolejne trzy obiekty: w Nysie, Mińsku Mazowieckim i Koninie.

Magdalena Weiss 1144 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }