MRiRW: powołanie pełnomocnika rządu ds. żywności

Premier Beata Szydło powołała 13 kwietnia br. Jarosława Pinkasa na stanowisko pełnomocnika rządu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo żywności.

W imieniu premier RP Beaty Szydło minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel wręczył sekretarzowi stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosławowi Pinkasowi (na zdjęciu) akt powołania na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Jarosław Pinkas od lat związany jest ze strukturami rządowymi. Z wykształcenia jest doktorem nauk medycznych, specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej, medycyny rodzinnej, zdrowia publicznego. W latach 2005–2007 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia i prezesem Polskiego Czerwonego Krzyża, a w latach 2015–2017 wiceministrem w resorcie zdrowia.

 

Zdjęcie za TVP Info

 

Katarzyna Pierzchała 1620 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.