Drugie centrum logistyczne Decathlonu

Panattoni Europe zakończył budowę centrum logistycznego dla firmy Decathlon. Inwestycja o powierzchni 32 tys. mkw. powstała w Łodzi i jest drugim magazynem centralnym firmy w Polsce.

Centrum od kwietnia obsługiwać będzie sklepy stacjonarne i sprzedaż internetową w Polsce, Skandynawii, Estonii, na Litwie i Łowie prowadzone przez Decathlon, producenta i dystrybutora odzieży oraz sprzętu sportowego. W obiekcie o powierzchni 32 tys. mkw. na magazyn przypada 30 tys. mkw. Dodatkowo na terenie inwestycji powstało boisko sportowego o wymiarach 27 m x 12 m. Jest to drugi magazyn Decathlonu w Polsce.

Firma Decathlon działa w Polsce od 2001 roku, pierwszą placówkę otworzyła w CH Warszawa Targówek. Obecnie należy do niej 46 sklepów stacjonarnych w kraju, a także prowadzi sprzedaż w Internecie,

Nowe centrum logistyczne Decathlonu ma charakter rotacyjny - magazynowanie odbywa się w trzech strefach, po 10 tys. m kw. każda, a zastosowano w nich m.in. niskie i wysokie składowanie. Dział e-commerce wyposażony został w specjalne rampy dedykowane poszczególnym regionom, realizuje ok.  jednego  tysiąca zamówień ze sklepu internetowego dziennie.

 

Barbara Mikusińska 666 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }