KE: Zielone światło do przejęcia Żabki

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie przez fundusz private equity CVC Capital Partners z siedzibą w Luksemburgu sieci sklepów convenience Żabka.

Komisja stwierdziła, że przejęcie nie zagraża bezpieczeństwu konkurencji na polskim rynku, gdyż obie firmy działają na różnych rynkach. Do zbadania skutków przejęcia zastosowano uproszczoną procedurę dotyczącą przejęć.

O sprzedaży Żabki funduszowi CVC poinformowano w lutym br. Jej poprzedni właściciel, fundusz Mid Europa Partners utrzymuje, że będzie to największa transakcja w historii zarówno polskiego rynku handlu detalicznego, jak i wyjść z inwestycji private equity w Polsce.

Wraz z wcześniejszą transakcją sprzedaży Alpha Medical ogłoszoną na początku lutego, Mid Europa Partners przewiduje zwrot około 1,1 miliarda euro do swoich inwestorów w drugim kwartale 2017 roku.

Mid Europa Partners był właścicielem Żabki od 2011 roku. W tym czasie sieć podwoiła liczbę placówek i potroiła przychody.

Magdalena Weiss 1128 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }