PIH chce reaktywacji Rady Konsultacyjnej ds. Handlu

Polska Izba Handlu zwróciła się do premier Beaty Szydło oraz Ministra Finansów i Rozwoju Mateusza Morawieckiego o reaktywowanie Rady Konsultacyjnej ds. Handlu i Usług. Działała ona w latach 2012 - 2015 przy Ministrze Gospodarki.

W toku swoich prac Rada Konsultacyjna, zrzeszająca organizacje reprezentujące środowiska handlu i usług w naszym kraju, podejmowała liczne tematy ważne dla środowiska handlu i usług w Polsce. Zajmowała się m.in.: szarą strefą, nieuczciwymi praktykami rynkowymi, zmianami w kodeksie wykroczeń, a także zwiększaniem konkurencyjności oraz szans mikro i małych przedsiębiorstw na lokalnych rynkach oraz opłatami interchange.

- Ponowne powołanie Rady ma znaczenie dla środowiska handlu i usług oraz przyczyni się do polepszenia jakości i usprawnienia konsultacji społecznych projektów legislacyjnych dotyczących handlu i usług – uważa Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu (na zdjęciu).

 

Katarzyna Pierzchała 1620 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.