Starbucks rośnie w Krakowie

8 kwietnia zostanie otwarta 7. kawiarnia sieci w tym mieście.

Nowy lokal znajduje się przy ul. Floriańskiej 17, w samym sercu Starego Miasta.

Jak zapewnia Starbucks, Kraków to strategiczne miejsce dla rozwoju marki w Polsce. Otwarcie największej kawiarni Starbucks w Polsce właśnie w stolicy Małopolski spotkało się kilka miesięcy temu z ciepłym przyjęciem i udowodniło, jak duży jest jeszcze potencjał do powstania kolejnych lokali w tym mieście.

Na powierzchni 165 mkw. znajduje się 60 miejsc siedzących. Kawiarnia będzie otwarta od 7:00 do 22:00 od poniedziałku do soboty, a w niedziele od 8:00 do 21:00.

W sobotę 8 kwietnia na pierwszych gości nowego lokalu czekają urodzinowe niespodzianki: tort oraz możliwość degustacji rozmaitych kaw z oferty Starbucks w ramach trwającego cały dzień coffee tastingu.

Historia Starbucks rozpoczęła się w 1971 roku w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Tam powstała pierwsza niewielka kawiarnia w historycznym Pike Place Market, gdzie kawę przyrządzano z najlepszych świeżo palonych kaw ziarnistych.

Dziś działa ponad 15 tys. lokali w 50 krajach, a Starbucks jest jednym z największych na świecie producentów i sprzedawców specjalnych gatunków kawy.
 
Joanna Hamdan 6142 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }