Selgros z nową marką własną premium

Linia Transgourmet Premium skierowana jest głównie do prowadzących restauracje oraz punkty zbiorowego żywienia.

Selgros, należący do spółki Transgourmet, poszerza w ten sposób asortyment pod własną marką. Transgourmet Premium funkcjonuje już na rynku niemieckim i francuskim, obok linii Transgourmet Economy i Transgourmet Quality.

W nowej linii są wyselekcjonowane składniki potraw - oleje tłoczone z nasion maku, orzechów laskowych czy dyni, trudno dostępne rodzaje ryżu, octu balsamicznego oraz kilka rodzajów soli. Na etykiecie każdego produktu znajduje się informacja na temat jego pochodzenia, historii i wytwarzania. Ofertę uzupełniają produkty od Frische Paradies – dostawcy specjalizującego się w dystrybucji ekskluzywnych komponentów dań, w tym m.in. owoców morza.

Nowe produkty pod własną marką dostępne są zarówno w halach Selgrosa, jak i poprzez Transgourmet Foodservice, który specjalizuje się w dowozach produktów spożywczych i przemysłowych, m.in. do hoteli, gastronomii, firm cateringowych, klientów sieciowych HoReCa i zbiorowego żywienia.

Obie marki handlowe - Selgros i Transgourmet - należą do spółki Transgourmet Polska. Firma zainwestowała do tej pory w Polsce ponad 2 mld zł. Obecnie Selgros prowadzi w Polsce 17 hurtowni cash & carry, zlokalizowanych w Białymstoku, Bytomiu, Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Łodzi (2 hale), Katowicach, Krakowie, Poznaniu,, Radomiu, Szczecinie, Warszawie (3 hale) i we Wrocławiu (2 hale) oraz magazyn obsługujący klientów Transgourmet. Kolejna ma być otwarta w tym roku w Mysiadle, w podwarszawskiej gminie Lesznowola. Docelowo Transgourmet planuje rozwinąć sieć hal cash & carry do 20. 

 Linia Transgourmet Premium miała premierę 5 kwietnia podczas targów Euro Gastro, które odbyły się w Warszawie.

Barbara Mikusińska 661 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }