Świat whisky zagości w Trójmieście

Pierwsza edycja Whisky Live Sopot odbędzie się 3 czerwca.

Whisky Live to cykl festiwali whisky organizowanych rokrocznie w największych miastach świata (m.in. Londyn, Nowy Jork, Tokio, Hong Kong czy Paryż).

Trzy lata temu do miast gospodarzy dołączyła Warszawa. Teraz przyszedł czas na Sopot. Event odbędzie się 3 czerwca 2017 r. w Hotelu Sheraton.

Goście festiwalowi będą mogli spróbować około 100 gatunków whisky z kilkunastu krajów.

Pojawią się przedstawiciele kolebki whisky, Irlandii oraz Szkocji, choć nie zabraknie również reprezentantów egzotycznych regionów jak Szwecji, Indii, Włoch, Tajwanu czy Islandii. Planowane są także krajowe premiery zagranicznych nowości – wśród nich miedzy innymi Floki, pierwszy islandzki alkohol wyprodukowany z islandzkiego jęczmienia przez destylarnię Eimverk Distillery.

Swojego reprezentanta będą miały również Włochy, kojarzone bardziej z winem niż whisky. W Sopocie degustowane będą produkty z włoskiej destylarni Puni, zlokalizowanej w Alpach w południowym Tyrolu.

W cenie biletu degustowane będą także osiemnastoletnie wersje whisky. Wszystkie z nich, dostępne będą do kupienia w specjalnej, niższej cenie w przygotowanym na okoliczność WLS 2017 sklepie festiwalowym. Odbędzie się również specjalne szkolenie „Jak zarobić na whisky?". Ponadto planowane są również dedykowane sesje master class.

Na terenie festiwalu powstanie też specjalna strefa relaksu oraz networkingu.

Więcej informacji na stronie www.whiskylivesopot.com.

Joanna Hamdan 6166 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }