Galeria Wilanów oddala się w czasie

Deweloper i zarządca centów handlowych spółka GTC poinformowała o cofnięciu przez Naczelny Sąd Administracyjny decyzji środowiskowej do budowy Galerii Wilanów. Bez niej nie można rozpocząć prac.

- Globe Trade Centre informuje, że w dniu 4 kwietnia 2017 r. powzięła informację, że Naczelny Sąd Administracyjny uchylił zarówno wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie oraz decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie i Prezydenta m. st. Warszawy ustalające środowiskowe uwarunkowania realizacji przedsięwzięcia - budowy Centrum Handlowego Wilanów - napisano w komunikacie.

NSA stwierdził niekompletność raportu o skutkach budowy dla środowiska. Żeby rozpocząć budowę, inwestor musi rozpocząć starania o wydanie nowej decyzji.

Budowa Centrum Handlowego Wilanów budziła kontrowersje i protesty części mieszkańców ze względu na bliskie sąsiedztwo historycznego Pałacu w Wilanowie oraz fakt, że miała zająć część historycznych Pól Wilanowskich. Powierzchnia najmu planowanego centrum miała wynieść 61 tys. mkw. W środku zaplanowano 250 sklepów i punktów usługowych oraz ponad 2 tys. miejsc parkingowych w podziemiu i na dachu.

Zdjęcie: Photogenica

 

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.