Nowy magazyn chłodniczy w Wielkopolsce

Obiekt zlokalizowany w parku logistycznym w Gądkach w centralnej Polsce umożliwi sprawną obsługę logistyczną klientów z branży spożywczej z kraju oraz zagranicy.

Firma transportowo-logistyczna Silvan Logistics z Poznania podpisała długoterminową umowę najmu powierzchni magazynowej.

Obiekt zlokalizowany w parku logistycznym w Gądkach w centralnej Polsce, blisko najważniejszych węzłów komunikacyjnych, umożliwi sprawną obsługę logistyczną klientów z branży spożywczej z kraju oraz zagranicy.

– O tę ważną dla nas inwestycję zabiegaliśmy od dłuższego czasu. Dynamicznie się rozwijamy, a magazyn chłodniczy jest kolejnym elementem w oferowaniu kompleksowych usług logistycznych dla naszych kontrahentów – mówi Michał Bidziński, prezes zarządu Silvan Logistics.

Magazyn o powierzchni 4 500 mkw. rozpocznie obsługę klientów od maja. Budynek przystosowany został do składowania różnorodnych towarów, zarówno spożywczych, jak i przemysłowych. Docelowo 1 000 mkw. przeznaczono pod chłodnię o zakresie temperatur 0/+4C oraz +8/+12C. Pozostały metraż to powierzchnia sucha. Jednak, jak informują przedstawiciele Silvan Logistics, będzie istniała możliwość zwiększenia metrażu pod indywidualne potrzeby klienta.

Obiekt będzie pełnił funkcję terminalu dystrybucyjnego. Zakres usług obejmować będzie całość procesu logistycznego m.in. magazynowanie krótko- i długoterminowe, przeładunki oraz cross-docking, przekładanie i kompletacje towaru, etykietowanie, co-packing.

Magazyn wyposażony został w 13 ramp przeładunkowych. Będzie czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Firma Silvan Logistics to firma działająca w sektorze MŚP branży TSL w Polsce. Istnieje od 2005 roku. Ma 10 oddziałów w Polsce, Niemczech i Czechach oraz własną flotę samochodową. Dzięki stałej sieci międzynarodowych połączeń, świadczy usługi transportowe i logistyczne na terenie całej Europy oraz krajów ościennych.  

Joanna Hamdan 5804 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.