Ambra podejrzewa przestępstwo na szkodę spółki zależnej

Zarząd Ambry poinformował, że dowiedział się o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę swojej spółki zależnej w Czechach Soare Sekt. Chodzi o niemal jeden milion euro.

- Zarząd spółki uzyskał wiedzę o zaistnieniu okoliczności wskazujących na popełnienie przestępstwa na szkodę spółki zależnej – Soare Sekt a.s. z siedzibą w Brnie w Republice Czeskiej - napisało kierownictwo Ambry w komunikacie.

Chodzi o niekorzystne rozporządzenie kwotą 934 tys. euro przez spółkę zależną. Zdarzenie miało miejsce 16 marca 2017 roku.

Zarząd zapowiada podjęcie działań mających zminimalizować szkodę oraz wszczęcie postępowania wyjaśniającego okoliczności zdarzenia oraz wprowadzenie dodatkowych procedur zabezpieczające przed podobnymi zdarzeniami w przyszłości.

Zarząd zapewnia też, że powyższe zdarzenie nie stanowi zagrożenia dla działalności operacyjnej ani samej Ambry, ani spółki zależnej; nie przeszkodzi też spółce w wypłaceniu akcjonariuszom dywidendy.

 

 

Zdjęcie: pixelio/Claudia Hautumm

Magdalena Weiss 1144 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }