Auchan uruchamia pierwszy sklep convenience w Portugalii

28 marca w Lizbonie otwarto pierwszy w tym kraju sklep proximity pod niedawno wprowadzonym szyldem MyAuchan. Do końca 2017 r. ma być ich sześć.

My Auchan w Portugalii jest to nowa koncepcja sklepów "blisko klienta", czyli sklep proximity. Celem jest otwarcie sześciu placówek do końca roku. Inwestycja ma kosztować 6 mln euro.

- Chcieliśmy wprowadzić w Portugalii koncepcję istniejącą w innych krajach, gdzie jest obecny Auchan. Sklepy MyAuchan pozwolą być bliżej konsumentów i efektywniej reagować na ich oczekiwania - mówi portugalskiemu portalowi Hipersuper.pt Rui de Carvalho, dyrektor odpowiedzialny za rozwój formatu.

Pierwszy sklep MyAuchan ma powierzchnię 430 mkw. i oprócz produktów spożywczych do kupienia oferuje także przekąski do zjedzenia na miejscu. Kolejne mają mieć od 200 do 500 mkw.

Sklepy MyAuchan działają już we Francji (przekształcane będą z dotychczasowego szyldu convenience A2PAS) oraz w Rosji.

 Zdjęcie: Photogenica

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.