Animex chce zwiększyć swoje możliwości eksportowe

Grupa Smithfield, do której w Polsce należy Animex, podpisała list intencyjny w sprawie zakupu należących do Grupy Pini dwóch zakładów przetwórstwa mięsa: Pini Polska i Hamburger Pini oraz Royal Chicken, spółki zajmującej się projektem inwestycji w nowy zakład.

Pini Polska i Hamburger Pini to dwa niedawno uruchomione zakłady, wyposażone w nowoczesne urządzenia i linie technologiczne do produkcji wysokiej jakości wyrobów mięsnych.

- Zakup zakładów należących do Grupy Pini ma wzmocnić kolejne ogniwa będące ważnym elementem w rozwiniętym przez Smithfielda łańcuchu pionowej integracji. Zwiększy zarazem możliwości produkcyjne i eksportowe firmy Animex, wobec rosnącego wśród polskich i zagranicznych konsumentów popytu na wyroby firmy - czytamy w komunikacie wydanym przy okazji informacji o planach przejęcia.

Sfinalizowanie transakcji jest uzależnione m.in. od zakończenia procesu oceny prawno finansowej oraz uzyskania zgody UOKiK.

Pini Polska Smithfield Polska to grupa firm specjalizująca się w produkcji żywności. Właścicielem Smithfield Polska jest Smithfield Foods Inc będący niezależnym oddziałem WH Group. Smithfield Polska tworzą Animex Foods, Agri Plus i Agri Plus Pasze. Smithfield zatrudnia w naszym kraju ponad 9000 pracowników i współpracuje bezpośrednio z ponad 2300 polskimi hodowcami trzody chlewne. 

Grupa Pini składa się z 7 firm ulokowanych w Europie z zakładami we Włoszech, na Węgrzech oraz w Polsce. W Polsce znajdują się 4 zakłady należące do Pini: Pini Polonia – producent mięsa wieprzowego, Hamburger Pini – producent mięsa porcjowanego i paczkowanego , Pini Polska – zakład przetwórstwa mięsnego, oraz Royal Chicken – projekt inwestycyjny zakładu w budowie.

 

 

Ilona Mrozowska 4593 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.