PGS zadowolony z "Punktomaniaków"

Polska Grupa Supermarketów świętuje trzecią rocznicę programu "Punktomaniacy", prowadzonego w sklepach Top Market, Delica i Minuta8. Jak informują władze Grupy, program nie tylko wpłynął pozytywnie na relacje z klientami, ale również na wyniki poszczególnych sklepów.

Głównym zadaniem programów lojalnościowych jest nawiązywanie i utrzymanie pozytywnych relacji z klientami.

- Taki też był główny zamysł wdrożenia „Punktomaniaków” w naszych sieciach – mówi Przemysław Gaszewski, dyrektor handlowy Polskiej Grupy Supermarketów. – Dziś z radością mogę powiedzieć, że akcja przekroczyła nasze oczekiwania - podkreśla.

Po niecałych trzech latach od startu (debiut w kwietniu 2014 r.), Grupa przeanalizowała rezultaty wdrożenia programu. W programie bierze obecnie udział ponad 90 tys. klientów, których średni koszyk jest średnio o 21 proc. wyższy niż w przypadku osób nie objętych akcją.

„Punktomaniacy” są programem lojalnościowym, w którym uczestnicy mogą zbierać punkty podczas standardowych zakupów dokonanych w sklepach Grupy. Za każde wydane 10 zł klient otrzymuje 10 pkt., które następnie mogą być wymieniane na nagrody (głównie sprzęt agd/rtv) lub bony rabatowe.

- Pracownicy naszych sklepów zauważają, że po wprowadzeniu programu klient chętniej wraca do nas po zakupy. Często zdarza się, że decyduje się na zakup większej liczby produktów, w celu zaokrąglenia rachunku i otrzymania dodatkowych punktów – dodaje Gaszewski.

Polska Grupa Supermarketów zrzesza pod markami Top Market, Delica i Minuta8 ponad 600 placówek w całej Polsce. Zatrudnia blisko 10 tys. pracowników, a jej obroty sięgają 3,5 mld zł. Według raportu Roland Berger, marka Top Market jest trzecią pod względem dynamiki rozwoju siecią w Polsce, że średniorocznym wzrostem oscylującym w granicach 30 proc.

Katarzyna Pierzchała 1760 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }