Seko z najwyższym wynikiem w historii spółki

Producent przetworów rybnych i ryb mrożonych firma Seko uzyskała w 2016 roku rekordowe w historii firmy przychody. Spadł jednak zysk.

W 2016 r. Seko wypracowało sprzedaż w wysokości 152,23 mln zł, wyższym od tego z poprzedniego roku o 7,7 proc.

Jak komentuje prezes spółki, Kazimierz Kustra, był to najwyższy wynik w historii spółki. Zysk operacyjny spadł jednak o 2,2 proc. do 6,2 mln zł, natomiast zysk netto okazał się niższy od tego z 2015 r. - o 10,7 proc.

Na czysto Seko zarobiło nieco poniżej 4,5 mln zł. - Niewielki spadek zysku netto i pogorszenie rentowności to przede wszystkim efekt niestabilnej sytuacji na rynku surowca rybnego i wzrostu cen ryb – tłumaczy Kazimierz Kustra.

W 2016 r. firma inwestowała w udoskonalanie istniejących i wprowadzanie nowych produktów. W tym celu przeprowadziła warte 5 mln zł inwestycje linie produkcyjne.

Zdjęcie: Photogenica

Magdalena Weiss 1144 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }