Nowe bazy przy Tesco

Przy trzech sklepach Tesco w Warszawie pojawiły się nowe punkty wynajmu samochodów, tzw. car sharing.

4Mobility – spółka notowana na NewConnect, która stworzyła sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing w formule aut na minuty – udostępniła użytkownikom nowe punkty wynajmu przy sklepach Tesco na Kabatach, Bemowie i Pradze Południe oraz w Parku Handlowym Targówek i przy biurowcu Royal Wilanów. Sieć car sharing 4Mobility stanowi innowacyjne uzupełnienie transportu miejskiego w Warszawie i łącznie obejmuje już 30 baz. Wśród nich znajdują się m.in. punkty wzdłuż linii metra – przy stacjach Świętokrzyska, Wilanowska, Służew, Ursynów, Imielin, Natolin i Kabaty – a także na Dworcu Centralnym i Lotnisku Chopina.

Obecnie 4Mobility udostępnia 50 aut marek BMW i MINI, a bezpłatny zwrot samochodu możliwy jest w każdej bazie oraz w dowolnym miejscu dzielnicy Śródmieście. Firma w ramach usługi zapewnia również swoim użytkownikom bezpłatny postój w całej Strefie Płatnego Parkowania.

Car sharing stał się ważnym elementem sieci transportu miejskiego. Przewiduje się, że w 2020 roku w Europie z usługi korzystać będzie 15 mln użytkowników, a jedno współdzielone auto już dziś niejednokrotnie zastępuje nawet 12 prywatnych pojazdów.To innowacyjne uzupełnienie systemu miejskiej mobilności może też znacząco poprawić jakość przemieszczania się oraz komfort życia mieszkańców aglomeracji. Dzięki korzystaniu z usług car sharing uwalniane jest od 80 do 160 mkw. miejsc parkingowych w centrum miasta. Dodatkowo, współdzielenie samochodów może również poprawić jakość powietrza w aglomeracjach – auta na minuty w sumie emitują od 7,6 proc. do 36 proc. mniej zanieczyszczeń niż pojazdy prywatne.

- W odpowiedzi na duży popyt na usługę car sharing w stolicy sukcesywnie rozbudowujemy sieć, która obecnie liczy już 30 baz na terenie całej Warszawy. Głównym celem firmy jest dostarczanie rozwiązań jak najlepiej dopasowanych do potrzeb mieszkańców dużych miast. Dlatego punkty wynajmu aut 4Mobility zlokalizowane są w pobliżu kluczowych węzłów komunikacyjnych, w tym przy Dworcu Centralnym i w okolicach stacji metra. Auta na minuty to wygodna forma poruszania się po mieście, a przy tym bardziej opłacalna niż np. codzienna jazda taksówkami czy własnym samochodem. Użytkownicy 4Mobility mogą komfortowo dotrzeć w dowolne miejsce, nie muszą czekać na autobus czy tramwaj, nie płacą za postój w stołecznej Strefie Płatnego Parkowania, a samochód mogą zostawić w dowolnym punkcie Śródmieścia lub wybranej bazie 4Mobility – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

Wynajęcie auta na minuty odbywa się za pomocą intuicyjnej aplikacji mobilnej – samochód można wypożyczyć nawet na 15 minut.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }