Bać-Pol koncentruje w Mielcu

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek od Bać-Polu, który chce przejąć kontrolę nad spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która powstanie z przekształcenia A&K Hurt-Market Kazimierz Lodarski i Artur Dubiel sp.j. z siedzibą w Mielcu.

Jak zaznacza Bać-Pol we wniosku do UOKiK-u, przed dokonaniem planowanej koncentracji nastąpi również wniesienie do A&K Hurt-Market K. Lodarski i A. Dubiel Sp. j. w Mielcu sklepu prowadzonego przez Kazimierza Lodarskiego, a także prawdopodobnie nastąpi włączenie do tej spółki placówki sprzedaży detalicznej, której właścicielem jest Marcin Lodarski.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. Bać-Pol takowe osiąga, stąd konieczność zgłoszenia planowanej transakcji.

Działalność Grupy Kapitałowej Bać-Pol obejmuje m.in. sprzedaż hurtową artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku w niewyspecjalizowanych hurtowniach, natomiast pozostali uczestnicy koncentracji przede wszystkim prowadzą w Mielcu niewyspecjalizowane sklepy detaliczne z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych. Bać-Pol jest też operatorem sieci franczyzowych Spar i Słoneczko.

Katarzyna Pierzchała 5195 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.