Właściciel Biedronki otwiera cash & carry

Jeronimo Martins, działający w Portugalii, Polsce i Kolumbii, uruchomiło swój pierwszy cash & carry w Ameryce Łacińskiej.

Właściciel Biedronki jest obecny za oceanem od 2013 roku, gdy otworzył swój pierwszy sklep kolumbijskiej sieci Ara. Teraz swoją działalność zainaugurował pierwszy obiekt typu cash and carry pod szyldem Bodega del Canasto, podał European Supermarket Magazine za portugalską agencja Lusa. Placówka znajduje się w 650-tys. mieście Cúcuta, położonym blisko granicy z Wenezuelą. Jeronimo Martins nie podał kwoty, jaka zainwestowano w uruchomienie obiektu.

Portugalski operator ma obecnie w Kolumbii 221 sklepów i trzy centra dystrybucyjne. Zatrudnia łącznie 3,1 tys. osób. W ciągu czterech lat zainwestował w tym kraju 180 mln euro.

Sprzedaż sieci Ara w 2016 roku sięgnęła 236 mln euro i była, licząc w kolumbijskich peso, ponaddwukrotnie wyższa niż rok wcześniej.

W 2017 roku sieć Ara ma się powiększyć o kolejne 150 sklepów.

Poza siecią Biedronka, liczącą ponad 2600 placówek w Polsce Jeronimo Martins działa na rodzimym portugalskim rynku, gdzie ma największą w kraju sieć supermarketów Pingo Doce oraz hurtownie cash & carry Recheio.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.