ID Logistics otworzył magazyn dla Carrefoura

Nowe centrum logistyczne sieci ruszyło w Bydgoszczy. - To trzeci magazyn dla Carrefoura, a siódmy naszej firmy w Polsce - mówi Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics Polska.

Z magazynu o powierzchni 37 tys. mkw. dystrybuowane są suche produkty spożywcze, świeże - jak owoce, warzywa, nabiał, mięso, a także napoje oraz kosmetyki. Może on pomieścić około 46 tys. produktów.

Z centrum zaopatrywane są wszystkie sklepy Carrefoura - hipermarkety, supermarkety i franczyzowe - działające w północno-zachodniej Polsce. Obecnie to 180 placówek, w tym: 27 hipermarketów, 31 supermarketów i 120 sklepów franczyzowych. Sieć ma w Polsce 5 centrów dystrybucyjnych.

Nowy magazyn dostosowany jest do przechowywania i dystrybucji towarów „ambient“ oraz żywności wymagającej różnych zakresów temperatury kontrolowanej. Na przykład chłodnia zajmuje powierzchnię 9 tys. mkw. W centrum zastosowano systemy wspierające usługi magazynowania, pickingu i crossdockingu.

To trzecie centrum dystrybucyjne - obok Będzina i Piotrkowa Trybunalskiego - którym dla Carrefoura zarządza ID Logistics, świadcząc także usługi logistyczne.

- Pracujemy nad wieloma projektami, być może otworzymy w tym roku kolejne centrum - zapowiedział Yann Belgy.

 

Barbara Mikusińska 642 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.