Anita. Nowy smak lodów bez laktozy i bez glutenu

W nadchodzącym sezonie będą to lody czekoladowe.

W zeszłym roku firma "Anita" zdecydowała się wprowadzić na polski rynek pierwsze lody bez laktozy. Produkt - "Lody waniliowe bez laktozy" - okazał się takim sukcesem, że w nadchodzącym sezonie zyska nowy smak.

Na rynku właśnie zadebiutował nowy smak "Lody czekoladowe bez laktozy". Podobnie jak w lodach waniliowych, tak i tutaj deser jest stworzony na bazie płynnego mleka, z którego przy pomocy laktazy, usunięto cukier mleczy, czyli laktozę.

- Lody, które stworzyliśmy, smakują identycznie jak lody produkowane na pełnym płynnym mleku. Jedyna różnica jest taka, że usuwamy z nich laktozę powodującą charakterystyczne dla nietolerancji pokarmowej dolegliwości - zapewnia Grzegorz Mordalski, właściciel firmy "Anita".

Ale nie tylko laktoza znika z lodów "Anity". Nowy smak posiada także certyfikat produktu bezglutenowego, nadany za rekomendacją Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej. Oznacza to, że "Czekoladowe lody bez laktozy" od "Anity", są również bezpieczne dla osób z celiakią, czyli nietolerancją glutenu.

Firma "Anita" już w 2016 r. jako pierwszy producent lodów w Polsce uzyskała tego typu licencję, pozwalającą na stosowanie oznaczenia "Produkt bezglutenowy". Jest ona gwarancją, że w lodach nie ma żadnych składników zawierających gluten np. maki pszennej lub pochodnych pszenicy. Dla ułatwienia identyfikacji, produkt oznaczony jest zielonym znaczkiem z przekreślonym kłosem pszenicy.

- Rynek lodów dla osób z nietolerancjami pokarmowymi jest dziś bardzo młody w Polsce. Wyraźnie widzimy na nim ogromne braki i potencjał, jaki będzie miał w najbliższych latach. Po wprowadzeniu pierwszego, waniliowego smaku zauważyliśmy jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu desery - mówi Robert Serediuk, dyrektor handlowy firmy „Anita”.

Joanna Hamdan 6142 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }