Galeria Młociny sprzedana

Galeria Młociny na warszawskich Bielanach, flagowy projekt handlowy należący do Master Management Group, została kupiona przez Echo Polska Properties i Echo Investment za łączną kwotę 104,5 mln euro (42 m euro netto).

- Sfinalizowaliśmy transakcję sprzedaży Galerii Młociny. Master Management Group miało wizję nowoczesnego kompleksu handlowego w jednej z najlepszych lokalizacji, zaprojektowanego w harmonii z otoczeniem i wyposażonego w unikalne funkcje sportowe i rozrywkowe - komentuje Paul Kusmierz, prezes Master Management Group. - Dostarczyliśmy na rynek rentowny projekt, który wyznacza standardy w swoim segmencie. Zdobyliśmy też zaufanie inwestorów i największych sieci handlowych - mówi.

Hadley Dean, prezes Echo Polska Properties, informuje natomiast, że zakup Galerii Młociny jest zgodny ze strategią firmy inwestowania w wysokiej jakości projekty handlowe w najlepszych lokalizacjach. 

Budowa Galerii Młociny rozpoczęła się we wrześniu 2016 r. Skomercjalizowane jest już 60 proc. powierzchni handlowej. Wśród kluczowych najemców jest m.in. Intermarché, dla którego będzie to debiut w Warszawie.

- Sprzedaż Galerii Młociny jest dla nas otwarciem nowych możliwości inwestycyjnych na polskim rynku. Jesteśmy przekonani o dużym potencjale licznych projektów handlowych na terenie Polski i wkrótce będziemy ogłaszać nowe informacje dotyczące naszego portfolio  –  dodaje Paul Kusmierz.

Ilona Mrozowska 2179 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.