Polska strona Carrefour Marketplace już powstaje

Jeszcze w tym roku Carrefour uruchomi w Polsce usługę marketplace - platformę internetową poprzez którą producenci będą mogli sprzedawać swoje wyroby. Powstała już strona internetowa, na razie tylko po angielsku.

Dostępna jest pod adresem http://carrefourmarketplace.pl/english. Polska wersja językowa jest w przygotowaniu. O tym, kiedy ruszy usługa w naszym kraju, Carrefour poinformuje 23 marca br.

Marketplace to internetowa platforma, poprzez którą producenci będą mogli sprzedawać swoje produkty konsumentom bez konieczności zakładania własnego sklepu internetowego.

Miesięczna opłata za możliwość umieszczania swoich produktów wynosi 149 zł netto, natomiast prowizja od sprzedaży, w zależności od rodzaju asortymentu to 5-9 proc. wartości transakcji. Sprzedawca musi się zarejestrować na stronie (utworzyć konto sprzedawcy) oraz dostarczyć informacje o produkcie wraz ze zdjęciem. Opłaty będą przekazywane przez platformę na konto sprzedawcy co siedem dni.

Na razie usługę taką Carrefour wprowadził we Francji, Hiszpanii i Brazylii. W obecnym roku do grona tego poza Polską dołączyć mają jeszcze Belgia i Rumunia.

 

Magdalena Weiss 1128 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }