Schott zaprezentował wysoko transparentne drzwi do regałów chłodniczych na targach EuroShop 2017

Najlepsza widoczność produktów i szybka amortyzacja są kluczowymi czynnikami decydującymi o ewentualnym zamknięciu otwartych lad chłodniczych.

Nowe rozwiązania do regałów chłodniczych firmy Schott zapewniają najlepszą widoczność produktów i pozwalają zmodyfikować istniejące witryny chłodnicze.

Zamknięcie otwartych witryn staje się dla sprzedawców coraz bardziej atrakcyjne, szczególnie kiedy zwrot z takiej inwestycji (ROI) wynosi około 2,5 roku. Sprzedawcy korzystają w ten sposób z oszczędności energii na poziomie od 30% do 65% zachowując atrakcyjność prezentacji towarów w miejscu sprzedaży.

Różnego rodzaju regały chłodnicze zużywają najwięcej energii w supermarkecie, co w coraz większym zakresie skłania właścicieli sklepów do stosowania rozwiązań zamkniętych.1 Najnowsza generacja drzwi do regałów chłodniczych nie tylko zapewnia oszczędność energii zatrzymując chłód wewnątrz urządzenia, ale również nie ogranicza widoczności produktów, która jest taka sama, jak w przypadku regałów otwartych. Jest to szczególnie istotne, ponieważ szybko rośnie liczba supermarketów o powierzchni powyżej 400 metrów kwadratowych, co prowadzi do zwiększania się przestrzeni, gdzie sprzedawane są chłodzone lub mrożone produkty spożywcze2. Obecnie większe supermarkety mają już przeciętnie około 50 metrów regałów chłodniczych i dodatkowo około 40 metrów zamrażarek3.

Wyższy poziom ekologii i oszczędności dzięki zamknięciu lodówek i zamrażarek sklepowych

Zamknięcie regałów chłodniczych jest inwestycją przyszłościową z myślą o zrównoważonym wykorzystaniu energii oraz o oszczędnościach w supermarketach. Kwestia ta ma duże znaczenie w wielu krajach, w tym we Francji, która aktywnie dotuje takie działania, ponieważ jedynie około 30 procent zamrażarek sklepowych jest zamkniętych. Taki sam poziom (33 procent) dotyczy brytyjskich małych sklepów spożywczych. Liczba zamkniętych regałów chłodniczych w bardziej tradycyjnych ­supermarketach w Wielkiej Brytanii i innych krajach jest nawet jeszcze niższa.

Dla sprzedawców detalicznych, którzy chcą wyprzedzić konkurencję, Schott oferuje szeroki zakres otwieranych i przesuwanych automatycznych drzwi do lodówek sklepowych. Na tegorocznych targach EuroShop w Düsseldorfie w Niemczech Schott prezentuje różne modele drzwi, z których wszystkie cechują się poprawioną widocznością produktów i zapewniają klientom odpowiednie wrażenia podczas dokonywania zakupów.

Doskonałe dopasowanie

Na targach EuroShop, Schott zaprezentował produkty z linii Schott Termofrost Smart Access: pionierski system drzwi, który zapewnia najlepszą widoczność i bezdotykowe otwieranie. Rozwiązania Schott Termofrost T.AGD 3 w wersji otwieranej i T.SDS 2 w wersji przesuwnej są odpowiednie do nowo instalowanych regałów chłodniczych oraz do modernizacji już istniejących. W przypadku serii przesuwnych drzwi SVD Schott oferuje również przezroczystość dla niskich mebli chłodniczych , w wersji paneli zaokrąglonych i płaskich. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom drzwiowym sprzedawcy detaliczni mogą wyprzedzać swoją konkurencję i tworzyć nową jakość prezentacji produktów w miejscu sprzedaży zapewniając swoim klientom niezapomniane wrażenia.

Najlepsze rozwiązania dla handlu detalicznego

- Targi EuroShop są dla nas najważniejsze. Wystawa daje nam możliwość zaprezentowania naszej oferty szerokiemu gronu międzynarodowych odbiorców oraz możemy nawiązać bezpośredni kontakt z producentami regałów chłodniczych oraz sprzedawcami detalicznymi i porozmawiać o bieżących trendach i wyzwaniach w naszej branży - mówi Dietmar Nilles, dyrektor sprzedaży w firmie Schott w regionie Niemcy/Austria/Szwajcaria/Holandia. - Firma Schott jest od dziesięcioleci niezawodnym partnerem w branży spożywczej w odniesieniu do różnych rozwiązań prezentowania produktów. Oferujemy stosowne rozwiązania i zawsze mamy na uwadze nadchodzące trendy rynkowe.

Więcej informacji można również uzyskać na stronie www.schott.com/termofrost.

1 http://www.faz.net/aktuell/technik-motor/umwelt-technik/kuehlgeraete-im-supermarkt-schluss-mit-dem-frieren-vorm-milchregal-11040286.html

2 https://www.kpmg.de/docs/20120418-trends-im-handel-2020.pdf

3 https://www.wlw.de/de/inside-business/branchen-insights/lebensmittel/convenience-food

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.