Trzecia edycja konkursu "Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci" ruszyła

W pierwszym etapie, na najlepszy tekst dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat, mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, których prace literackie nie były nigdy publikowane w druku lub wydawnictwach oznaczonych numerami ISBN lub ISSN.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace o objętości od 20 tys. do 60 tys. znaków każda. Do konkursu mogą zgłaszać się osoby, które uczestniczyły w poprzednich edycjach, ale nie zostały laureatami. W tegorocznej edycji mogą wziąć również udział osoby posiadające obywatelstwo polskie, ale zamieszkałe poza granicami kraju.

Teksty można nadsyłać do 21 marca.

Autor najlepszego tekstu, wyłonionego przez Kapitułę Nagrody, zostanie ogłoszony 8 czerwca. Tego samego dnia wystartuje również drugi etap konkursu skierowany do ilustratorów. Ich zadanie będzie polegało na przygotowaniu ilustracji do nagrodzonej treści. Wyniki drugiego etapu zostaną ogłoszone 24 sierpnia.

Na każdego z laureatów czeka po 100 tys. zł, a książka ich autorstwa zostanie wydana i trafi do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka w listopadzie.

Łącznie w dwóch edycjach zgłoszonych zostało około 10 tys. prac tekstowych i graficznych. Natomiast książki wydane w jego ramach: „Szary domek” Katarzyny Szestak (ilustracje Natalii Jabłońskiej) oraz „Córka bajarza” Moniki Radzikowskiej (ilustracje Moniki Białej) sprzedały się w ponad 65 tys. egzemplarzy.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w konkursie „Piórko 2017. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej: www.piorko2017.biedronka.pl.

Joanna Hamdan 6195 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }