Rozbudowa Galerii Zielone Wzgórze w Białymstoku

W wyniku modernizacji i rozbudowy galeria zyska blisko 2,5 tys. mkw. dodatkowej powierzchni handlowej, a liczba dostępnych butików i punktów usługowych wzrośnie do 57. Prace modernizacyjne potrwają do grudnia br.

Galeria Zielone Wzgórze, której właścicielem i zarządcą jest Carrefour Polska, powstało w 2007 r. jako drugie wielkopowierzchniowe centrum handlowe w Białymstoku.

- Z uwagi na atrakcyjną lokalizację, a także zaufanie, jakim obiekt od lat cieszy się wśród klientów, podjęliśmy decyzję o jego rozbudowie i modernizacji. Zaplanowane prace są naszą odpowiedzią na oczekiwania lokalnej społeczności - mówi Ronan Martin, wiceprezes Carrefour ds. ekspansji i centrów handlowych.

Obecnie trwają prace związane z rozbudową obiektu od strony ul. Wrocławskiej. W efekcie Galeria Zielone Wzgórze zyska prawie 2,5 tys. mkw., dzięki czemu powierzchnia obiektu wzrośnie do ponad 20 tys. mkw. W planach jest również odświeżenie pasaży galerii, w tym wymiana posadzki oraz przebudowa fasady całego obiektu.

Modernizacji i rozbudowie towarzyszy również proces rekomercjalizacji, w wyniku którego galeria zyska nowe marki. Rozszerzona zostanie między innymi oferta najemców pozwalających na ciekawe spędzenie czasu wolnego – nowo powstałą przestrzeń zajmie między innymi fitness klub o powierzchni ponad 1700 mkw. Klienci będą mogli także skorzystać z oferty popularnej w mieście restauracji Doner Kebab Zefe.

Dzięki przeprowadzonym do tej pory pracom klienci Galerii Zielone Wzgórze mogą już skorzystać z odnowionego wejścia głównego, gdzie wymieniona została fasada i dobudowane zostało zadaszenie. Do ich dyspozycji oddane zostały także odnowione toalety oraz przyjazny i odpowiednio wyposażony pokój rodzica z dzieckiem. Zakończenie wszelkich prac związanych z rozbudową oraz modernizacją obiektu zaplanowane jest na grudzień 2017 r.

Katarzyna Pierzchała 1620 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.