Diebold Nixdorf już w Polsce

Proces przejęcia niemieckiego Wincora Nixdorfa przez amerykańskiego Diebolda zakończył się.

O połączeniu koncerny poinformowały w połowie 2016 r., a pod jego koniec zmieniły nazwę na Diebold Nixdorf. Polska spółka nową nazwę przyjęła pod koniec stycznia br. Przejęcie kosztowało Diebolda ok. 891,7 mln euro. Na czele firmy Diebold Nixdorf stanął Andy Mattes.

Diebold to producent automatyki bankowej i bankomatów, jeden z najważniejszych graczy na obu kontynentach amerykańskich. Wincor Nixdorf specjalizuje się w obsłudze banków oraz w systemach kasowych i urządzeniach automatyzacji procesów w sklepach. Dostarcza m.in. systemy kasowe do Biedronki. Jest też producentem kas samoobsługowych, działalność koncentruje w Europie.

Diebold Nixdorf działa w 130 krajach, zatrudnia ok. 25 tys. osób, ma zainstalowanych ponad 2 mln bankomatów i systemów kasowych na świecie, jej przychody szacuje się na ponad 5 mld dol. rocznie.

 

 

Barbara Mikusińska 661 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }