Oracle i Mastercard łączą siły

Firmy nawiązały globalną współpracę, która ma na celu dostarczenie efektywnych rozwiązań w obszarze płatności cyfrowych dla sektora handlu detalicznego i branży hotelarskiej.

Na początku obydwie firmy skupią się na trzech głównych obszarach innowacyjnych rozwiązań: punktach handlowo-usługowych, efektywności operacyjnej oraz międzykanałowej spójności.

Oracle i Mastercard będą wspólnie pracować nad utworzeniem i rozwijaniem systemów do obsługi płatności cyfrowych dla punktów handlowych, w tym Qkr! z systemem Masterpass. Jest to aplikacja mobilna umożliwiająca klientom łatwe zamawianie towarów i usług oraz regulowanie płatności za pośrednictwem smartfonów, bez konieczności czekania na połączenie telefoniczne lub na obsługę w restauracji.

Zamiast rozwijać i wdrażać osobne rozwiązania płatności dla sklepów stacjonarnych i sklepów on-line, detaliści będą mogli czerpać korzyści z pełni zintegrowanej obsługi płatności cyfrowych i zapobiegania oszustwom poprzez wykorzystanie globalnych usług od Mastercard Payment Gateway Services.

Zintegrowanie portfela cyfrowego Masterpass z produktami Oracle zapewni detalistom płynny proces płatności w różnych kanałach sprzedaży.

Joanna Hamdan 6195 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }