CVC nowym właścicielem Żabki

Sieć sklepów convenience Żabka sprzedana. Fundusz Mid Europa Partners poinformował o sprzedaży sieci CVC Capital Partners.

O tym, że na krótkiej liście do zakupu Żabki zostały dwa fundusze, Handel Extra informował przed dwoma tygodniami. Transakcja, o ile uzyska wymaganą zgodę urzędu antymonopolowego, ma zostać zamknięta do połowy roku.

- Sprzedaż Żabki jest największą transakcją w historii polskiego rynku handlu detalicznego i zarazem największą transakcją wyjścia z inwestycji funduszu private equity w Polsce – informuje Mid Europa Partners w komunikacie. - Wraz z wcześniejszą transakcją sprzedaży Alpha Medical ogłoszoną na początku lutego, Mid Europa Partners przewiduje zwrot około 1,1 miliarda euro do swoich inwestorów w drugim kwartale 2017 roku.

Mid Europa Partners był właścicielem Żabki od 2011 roku. W tym czasie sieć podwoiła liczbę placówek i potroiła przychody.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.