Znów nowy zarząd w Miraculum

Polską firmę kosmetyczną - Miraculum, która od lat boryka się z ogromnym zadłużeniem, problemami finansowymi i brakiem spójnej strategii działania, znów czekają zmiany. Z dniem 17 stycznia 2017 r. jej prezeską oficjalnie przestała być Monika Nowakowska. Zastąpił ją Tomasz Sarapata.

Rezygnacje z pełnienia swoich funkcji złożyli także dwaj pozostali członkowie zarządu, Tomasz Tuora i Marek Kamola oraz Dagmara Bernat, członek rady nadzorczej.

- Przyczyną złożenia przez Monikę Nowakowską rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa zarządu jest chęć powołania nowego zarządu, składającego się z osób, które uzyskałyby poparcie większości akcjonariatu spółki - napisano w komunikacie.

Natomiast Tomasz Tuora i Marek Kamola, jako przyczyny złożenia rezygnacji wskazali brak poparcia ze strony części akcjonariuszy dla zaproponowanej przez nich strategii dofinansowania spółki w postaci m.in. podwyższenia jej kapitału zakładowego przez emisję akcji z zachowaniem prawa poboru. Nadzwyczajne walne zgromadzenie w tej sprawie odbyło się 19 grudnia 2016 r., ale rezygnacja Moniki Nowakowskie była złożona ze skutkiem właśnie na dzień 17 stycznia.
 
Nowym prezesem jest Tomasz Sarapata. Anna Ścibisz została natomiast członkiem zarządu, ale wstępnie tylko na okres 3 miesięcy.
 
Tomasz Sarapata jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Pełnił funkcje prezesa m.in. w Zakładach Odzieżowych Bytom, Dolwis i Breco oraz członka rad nadzorczych m.in. Intermoda i Dolwis. Od 2011 r. jest udziałowcem Concordia 1833 Sp. z o.o.

Jednocześnie akcjonariusze Miraculum uchwalili obniżenie kapitału zakładowego z jednoczesnym jego podwyższeniem w drodze publicznej emisji akcji serii W z zachowaniem prawa poboru. 

Miraculum to dawna Grupa Kolastyna, która po przeinwestowaniu omal nie zbankrutowała. Trudna sytuacja zmusiła spółkę do sprzedania w 2010 r. flagowej wówczas marki Kolastyna (kupił ją Sarantis Polska). Od tego czasu (i po zmianie nazwy) kolejne zarządy próbują wyprowadzić firmę na prostą. Jedną z flagowych marek spółki Miraculum jest Pani Walewska.

Spółka Mirculum jest notowana na GPW.

Ilona Mrozowska 4381 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.