Koniec Almy

Alma Market po kilku miesiącach boju o przetrwanie poinformowała o złożeniu wniosku o upadłość likwidacyjną. Sąd umorzył postępowanie sanacyjne spółki.

Alma Market, której kłopoty wyszły na jaw jesienią 2016 r., sporządziła wniosek o upadłość spółki obejmującą likwidację majątku.

Nieco wcześniej podano do wiadomości informację o zamknięciu przez sąd postępowania sanacyjnego, o co wniosek złożył zarządca majątku Almy pod koniec stycznia. 

Alma wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego złożyła w połowie września 2016 r.

W październiku wpłynęły do sądu dwa wnioski o ogłoszenie upadłości spółki: od wierzyciela i zarządu samej spółki.

W połowie grudnia sąd ogłosił otwarcie postępowania sanacyjnego i oddalił oba wnioski o upadłość. W ciągu ostatnich kilku tygodni trwała wyprzedaż akcji Almy: większości stanu posiadania pozbył się założyciel, i były prezes Jerzy Mazgaj, całości - dwaj następni w kolejności akcjonariusze, czyli OFE PZU I Ipopema TFI.

Rezygnację z pełnionych funkcji złożyli też wszyscy członkowie rady nadzorczej. Natomiast w międzyczasie nastąpiło podwojenie kapitału zakładowego Almy i objęcie ponad 40 proc. głosów na walnym zgromadzeniu przez biznesmena z Nowego Targu Tomasza Żarneckiego.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.