Sieć Dino większa o 117 sklepów

W 2016 r. sieć sklepów Dino powiększyła się o 117 placówek wobec wzrostu o 101 punktów sprzedaży w 2015 r. Tym samym według stanu na koniec grudnia sieć liczy 628 sklepów wobec 511 rok wcześniej.

Dynamiczny wzrost organiczny jest jednym z kluczowych filarów strategii Grupy Dino. Planuje ona dalszy rozwój zarówno poprzez zagęszczanie sieci w zachodniej części Polski, w której już jest obecna, jak i poprzez stopniową ekspansję na północ i wschód kraju.

Według raportu Roland Berger, Dino jest najszybciej rozwijającą się siecią supermarketów proximity w Polsce pod względem średniego rocznego wzrostu liczby sklepów latach 2010-2015. W okresie tym sieć była także drugą najszybciej rosnącą siecią na rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce pod względem średniorocznego wzrostu liczby nowo otwieranych sklepów.

W latach 2013-2015 sieć Dino otwierała około 100 nowych sklepów rocznie. W 2016 r. powiększyła się o kolejne 117 placówek.

- Chcemy pozostać najszybciej rozwijającą się siecią supermarketów proximity w Polsce. Rozwijamy się jednak nie tylko poprzez wzrost liczby sklepów – mówi Szymon Piduch, prezes zarządu spółki Dino Polska. - Bardzo dużą wagę przywiązujemy także do wzrostu sprzedaży like-for-like, czyli w porównywalnych sklepach – wyjaśnia.

Pierwszy supermarket Dino został otwarty w 1999 r. W 2010 r. sieć liczyła 111 sklepów, 628 na koniec 2016 r. Supermarkety zlokalizowane są w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim. Zaopatrywane są przez trzy centra dystrybucyjne: w Krotoszynie, Piotrkowie Trybunalskim i Jastrowiu.

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.