Wysokie standardy nowego centrum Tesco

Centrum dystrybucyjne Tesco działające na terenie Segro Logistics Park Poznań, Komorniki otrzymało certyfikat Breeam z oceną Very Good. Podczas certyfikacji brane są pod uwagę zarówno względy ekologiczne, jak i funkcjonalność.

- Standard Breeam określa nie tylko walory ekologiczne budynku. Wśród czynników, które w procesie certyfikacji podlegają rygorystycznej ocenie są również takie aspekty, jak zarządzanie obiektem, komfort pracowników, a także innowacyjność. Centrum dystrybucyjne Tesco, które zbudowaliśmy na terenie Segro Logistics Park Poznań w Komornikach zostało szczegółowo zaprojektowane z myślą o wszystkich tych elementach, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju - podkreśla Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną.

Inwestycja o której mowa obejmuje 30 200 mkw. powierzchni magazynowej wyposażonej w nowoczesne rozwiązania ekologiczne, a także flagowy przykład projektu Segro „szytego na miarę” według indywidualnych potrzeb klienta.

W budynku zainstalowano m.in. inteligentne oświetlenie strefowe LED sterowane czujnikami ruchu, a także specjalne systemy dystrybucji wody pozwalające na ograniczenie jej zużycia o 10 proc.

Centrum dystrybucyjne Tesco obejmuje magazyn suchej żywności, a także część socjalno-biurową, w tym stołówkę dla pracowników. Budynek został oficjalnie otwarty 4 listopada 2016 r., a prace nad jego realizacją zajęły sześć miesięcy.

Obiekt stanowi także jeden z kluczowych elementów łańcucha dostaw Tesco. Znajduje się w nim 29 000 miejsc paletowych, a przewidziana przestrzeń logistyczna zapewnia miejsce dla 50 samochodów ciężarowych – z wariantem powiększenia jej do 90 miejsc parkingowych. Powstał też warsztat oraz myjnia dla samochodów ciężarowych.

Dzięki położeniu w Segro Logistics Park Poznań, Komorniki, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2, stanowiącej korytarz tranzytowy między Europą Wschodnią, a Zachodnią, roczny kilometraż samochodów ciężarowych Tesco skróci się o 12,9 proc., wpływając na obniżenie współczynnika emisji dwutlenku węgla o 6,7 proc.

 

Ilona Mrozowska 2179 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.