Arla podkręca inwestycje

Producent mleka, serów i masła zapowiedział na 2017 rok inwestycje niemal o połowę wyższe niż w ubiegłym roku i jedne z najwyższych w historii firmy.

Arla Foods chce wydać w tym roku na inwestycje w zakłady produkcyjne i łańcuch dostaw 335 mln euro. Rok wcześniej przeznaczyła na ten cel 228 mln euro. Założeniem producenta jest zwiększenie produkcji markowych produktów wysokiej jakości w Europie i na rynkach rozwijających się. Większość inwestycji ma dotyczyć rozbudowy i modernizacji zakładów, co ma zwiększyć rentowność na głównych rynkach, takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Dania, Szwecja, Holandia i Finlandia oraz fabryk, które dostarczają produkty na rynki rozwijające się poza UE.

Inwestycja wesprze Strategię 2020, realizowaną przez Arla Foods. Do końca dekady producent chce osiągać połowę swojego wzrostu na rynkach europejskich, zaś połowę poza Europą, gdzie koncentruje się zwłaszcza na regionach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, Chinach, południowo-wschodniej Azji, Afryki Subsaharyjskiej oraz Stanów Zjednoczonych.

Największa kwota 30,6 mln euro posłuży do unowocześnienia zakładu w duńskim Videbæk, w którym pozyskiwane są proteiny, laktoza i inne wartościowe składniki odżywcze z mleka dla przemysłu spożywczego.

Arla zamierza też zwiększyć swoją obecność w sektorze gastronomicznym – na ten cel przeznaczy 18 mln euro z tegorocznej puli. Większa część tej kwoty zainwestowana zostanie w Rødkærsbro, gdzie produkuje się mozzarellę.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.