Carrefour wciąż inwestuje

W 2016 r. francuski detalista zakończył modernizację 7 centrów handlowych, w tym otwarcie najważniejszej inwestycji firmy - Galerii Morena. Firma kontynuowała także rozbudowę portfela hiper- i supermarketów.

Na koniec 2016 r. Carrefour mógł się pochwalić przeprowadzeniem aż 7 kompleksowych modernizacji centrów handlowych znajdujących się w portfelu firmy.

Najważniejszą inwestycją, jednocześnie największym przedsięwzięciem na krajowym rynku nieruchomości komercyjnych, była rozbudowa gdańskiej Galerii Morena, w wyniku której powierzchnia najmu tego obiektu wzrosła do 33 tys. mkw.

W ciągu roku Carrefour przeprowadził także remodeling swoich centrów handlowych między innymi w Starogardzie Gdańskim, Bydgoszczy, Tczewie czy Łodzi. Firma otrzymała również pozwolenie na budowę Metropolitan Outlet – projektu, który ma powstać na skutek gruntownej przebudowy funkcjonującego obecnie Centrum Handlowego Glinki.

W 2016 r. firma zmodernizowała 18 hipermarketów, a w październiku otworzyła dwa sklepy w tym formacie – w Galerii Wołomin pod Warszawą oraz w Centrum Handlowym Posnania w Poznaniu. Od stycznia sieć otworzyła 12 nowych supermarketów, zaś 14 placówek poddała modernizacji. Nowością było wprowadzenie na rynek dwóch konceptów w tym formacie – premium oraz urban.

Carrefour zapowiada utrzymanie dynamicznego tempa rozwoju w nadchodzących miesiącach. Kluczowym projektem będzie budowa Metropolitan Outlet w Bydgoszczy. Wśród centrów handlowych, które również poddane będą modernizacji, znajdą się między innymi obiekty w Szczecinie, Białymstoku, Głogowie, Chorzowie czy Zgorzelcu.

W 2017 r. sieć planuje remodeling kilkunastu hipermarketów oraz otwarcie kolejnych dwóch placówek (w Piotrkowie Trybunalskim oraz Galerii Północnej w Warszawie). Powstanie także 10 nowych supermarketów, między innymi w galerii Wroclavia we Wrocławiu. 

Joanna Hamdan 12906 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.