Wawel rozdzieli 1,5 mln zł

Do pięciu znanych organizacji charytatywnych trafi wsparcie finansowe od firmy Wawel o łącznej wartości 1,5 mln zł. Wszystko dzięki programowi "Z miłości do radości".

Łącząc zamiłowanie do słodyczy z chęcią niesienia pomocy firma Wawel przygotowała akcję pod hasłem "Z miłości do radości". 

Do współpracy zaproszono pięć organizacji pożytku publicznego oraz ich przedstawicieli – Ewę Błaszczyk z fundacji Akogo?, Annę Dymną z fundacji Mimo Wszystko, Jaśka Melę - Poza Horyzonty , księdza Jacka Stryczka - reprezentanta Stowarzyszenia Wiosna z projektem Akademia Przyszłości  oraz krakowskiego aktora Tomasza Schimscheinera z fundacji Wawel z Rodziną.

Konsumenci oddali w akcji prawie 7 000 000 punktów, rejestrując kody ze specjalnie oznaczonych opakowań i głosując na cele charytatywne organizacji pożytku publicznego, biorących udział w programie. Tym samym to oni decydowali, jak zostanie rozdzielona pula 1 500 000 zł, którą przeznacza firma Wawel. Uczestnicy mogli także wymieniać swoje punkty na nagrody gwarantowane, takie jak bilety do kina czy designerskie torby na ramię.

W głosowaniu konsumentów pierwsze miejsce zajęła Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która otrzyma od marki Wawel wsparcie w wysokości 500 000 zł. Pozostałe organizacje także zostaną nagrodzone finansowo, zgodnie z wynikami głosowania:

II miejsce i nagroda w wysokości 400 000 zł – Fundacja Ewy Błaszczyk „A kogo?”

III miejsce i nagroda w wysokości 300 000 zł – Akademia Przyszłości ks. Jacka Stryczka

IV miejsce i nagroda w wysokości 200 000 zł – Fundacja „Wawel z Rodziną”

V miejsce i nagroda w wysokości 100 000 zł – Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty”

Ilona Mrozowska 4318 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.