Emperia szykuje się do uruchomienia sieci 5market

Na ukończeniu są prace związane z uruchomieniem nowej sieci convenience. Dariusz Kalinowski, prezes Emperii zapowiada, że jej debiut ma nastąpić jeszcze w I kwartale br.

Od kilku miesięcy w centralach Stokrotki i Emperii trwają intensywne prace nad kolejnym po supermarkecie i markecie konceptem sklepu – tym razem convenience. Jak udało nam się dowiedzieć, nowa sieć będzie się nazywała 5market. Jej pierwsze placówki mają ruszyć w ciągu trzech miesięcy.

- Podpisaliśmy już kilka umów. Staramy się wyszukiwać takie lokalizacje, żeby koncentrowały się wokół naszych centrów dystrybucyjnych, czyli w centralnej i wschodniej Polsce – ujawnia Dariusz Kalinowski, prezes Emperii (na zdjęciu).

Prezes zapewnia, że będzie to koncept zdecydowanie odróżniający się od innych placówek detalicznych funkcjonujących w tym formacie na rynku. Jego przewagą mają być artykuły świeże i asortyment wystarczający do zaopatrzenia gospodarstwa domowego w podstawowe artykuły spożywcze.

– Sklepy convenience będziemy rozwijać w dwóch modelach. Pierwszy to klasyczna franczyza, w której partner, który ma już lokal, otwiera sklep pod naszym logo. Drugie rozwiązanie będzie polegało na tym, że to my znajdziemy lokalizację, przeprowadzimy adaptację lokalu, wyposażymy sklep i oddamy go do prowadzenia franczyzobiorcy – wyjaśnia Dariusz Kalinowski.

Dyrektorem nowego formatu został Dariusz Bożek, który po kilku latach powrócił do Emperii. Ostatnio pracował w GK Specjał.

Katarzyna Pierzchała 4300 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.