Trzy sklepy Eko na sprzedaż

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dopatrzył się możliwości ograniczenia konkurencji na trzech rynkach lokalnych po przejęciu Eko Holding przez Eurocash. - To bardzo dobra informacja - ocenia Eurocash.

Zdaniem UOKiK-u przejęcie 100 proc. kontroli nad Eko Holding przez Eurocash, o którym to zamiarze spółka poinformowała w marcu, grozi ograniczeniem konkurencji w Chróścicach  w województwie opolskim oraz Gniewczynie Łańcuckiej i Zarzeczu w województwie podkarpackim.

Urząd wziął pod uwagę powiązania przejmującej spółki z sieciami franczyzowymi i partnerskimi, w tym siecią Delikatesy Centrum. Ponadto Eurocash jest organizatorem sieci ABC Sklepy po sąsiedzku, Groszek, Euro Sklep, Gama, Lewiatan oraz Drogerie Koliber.

- Otrzymaliśmy od UOKiK informację o zastrzeżeniach dotyczących trzech rynków lokalnych, czyli dokładnie mówiąc trzech sklepów Eko - potwierdził Eurocash w komunikacie. Tymczasem sieć Eko prowadzi prawie 250 placówek , a więc zastrzeżenia jedynie co do trzech w ocenie Eurocashu, to bardzo dobra informacja, wskazująca na możliwość relatywnie szybkiego zamknięcia transakcji.

Tylko dla tych trzech placówek należy więc znaleźć nowego właściciela. 

- Ich udział w sprzedaży sieci Eko nie jest znaczący, więc ich potencjalne wykluczenie z transakcji nie powinno wpłynąć w negatywny sposób na parametry ekonomiczne całej akwizycji. Tego typu zastrzeżenia są normalną procedurą UOKiK i jesteśmy w bieżącym kontakcie z Urzędem, aby finalizować proces wydania zgody UOKiK - napisał Jan Domański, rzecznik prasowy Eurocashu.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.