Gobarto kupi Ferma-Pol za 22 mln zł

Spółka zależna producenta mięsa i przetworów mięsnych firmy Gobarto (dawniej PKM Duda) ma zamiar nabycia spółki Ferma-Pol, zajmującej się hodowlą i chowem trzody chlewnej. Zapłaci za nią 22 mln zł.

Warunkiem sfinalizowania transakcji jest nieskorzystanie przez Agencję Nieruchomości Rolnych z prawa pierwokupu udziałów Ferma-Polu. W razie spełnienia się tego warunku umowa ma wejść w życie w ciągu pięciu dni.

Duda Agro, spółka z grupy Gobarto, zapłaci za 100 proc. udziałów w przejmowanym podmiocie 22 mln zł. Zobowiązała się także do zainwestowania co najmniej 10 mln zł w aktywa trwałe Ferma-Polu w ciągu czterech lat od przejęcia oraz niepodejmowania działań, które uniemożliwiłyby działalność bieżącą firmy, takich jak sprzedaż majątku czy likwidacja.

Na zdjęciu: Dariusz Formela, prezes zarządu Gobarto

Magdalena Weiss 3169 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.