Globalne i lokalne marki na targach Specjału

Podczas 19. Międzynarodowych Targów Biznes Żywność Medycyna Auto Flota ofertę przedstawiło ponad 220 wystawców.

Organizatorem targów jest Grupa Kapitałowa Specjał i tradycyjnie odbywają się one w listopadzie w Hali Podpromie w Rzeszowie. Targi zajęły powierzchnię 7 tys. mkw. Mocno zaznaczyły swoja obecność należące do Grupy sieci franczyzowe Nasz Sklep i Livio, a właściwie jej operator LD Holding. Z obu sieci przyjechało na imprezę wyjątkowo dużo właścicieli i zarządzających sklepami. Nic dziwnego, gdyż w przeważającej większości oferta – szczególnie promocyjna - była skierowana właśnie do nich. Wśród wystawców byli m.in. Danone, Ferrero, PepsiCo, Maspex („mokry” i „suchy”), Nestle,czy FoodCare.

Obecni byli przedstawiciele zarówno największych marek, jak i regionalnych. Podczas wieczornego bankietu pierwszego dnia targów (trwały 3 i 4 listopada) wielu z nich nagrodzono medalami. M.in. miano „Targowego lidera biznesu” zyskał Carlsberg, za najciekawszą promocję i reklame targową nagrodzono ZT Bielmar. Wśród wyróżnionych były także następujące firmy: Polmlek, Tchibo, Zbyszko, Polmos Bielsko-Biała oraz producent wędlin spod Zakopanego – Kabanos Mirosław Kojs i Joanna Kojs-Kowalczyk. Trzeba podkreślić, że stoisko tego producenta wyróżniało się typowo góralskim wystrojem i hostessami w góralskich strojach.

Nagrodzono również najciekawsze produkty. Jury konkursu wybrało je spośród zgłoszonych 122 produktów. W tym przypadku kryteriami były: opakowanie, atrakcyjność wizualna, cenowa, a także jakość. Wśród laureatów znalazły się m.in. Okocim klasyczne pszeniczne 500 ml (Carlsberga), Kinga Pienińska niegazowana 330 ml (GFT Golfruct), Hummus z wędzonym pstrągiem i pomidorami 80 g (Lisner), Tiger Magnesium 250 ml (Maspex), Kurczak zapiekany Naturrino (Sokołów).

W tym roku organizatorzy targów umożliwili odwiedzającym je wykonanie bezpłatnych badań i przeprowadzenie konsultacji medycznych, a także wzięcie udziału w konferencjach medycznych, poświęconych m.in. zdrowemu odżywianiu, higienie czy długoterminowej opiece.

Barbara Mikusińska 774 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.