Szykuje się duża transakcja na rynku nieruchomości handlowych w Polsce

Arcona Property Fund zamierza zakupić 11 centrów handlowych w 10 polskich miastach regionalnych za 25,9 mln euro.

Centra handlowe będące przedmiotem transakcji zostały wybudowane w latach 2001-2009 i znajdują się w Łodzi, Gdańsku oraz ośmiu innych dużych regionalnych ośrodkach miejskich. Łącznie oferują 22 897 mkw. powierzchni najmu, przy czym większość zajmują znane sieci spożywcze takie jak Piotr i Paweł, Biedronka i Tesco. Wstępny dochód roczny z tych obiektów szacowany jest na ok. 2 mln euro netto.

– Dzięki tej transakcji Fundusz wchodzi na strategicznie ważny i jednocześnie największy rynek nieruchomości w Europie Środkowej. To istotny element strategii budowania naszej silnej pozycji w regionie jako funduszu nieruchomościowego, który oferuje inwestorom zarówno prywatnym, jak i instytucjonalnym dywidendy na atrakcyjnym poziomie – powiedział Guy Barker, dyrektor Arcona Capital.

Fundusz planuje sfinalizować transakcję zakupu ośmiu centrów handlowych w grudniu br., a pozostałych trzech do 31 marca 2017 r.

Joanna Hamdan 14027 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.