Bać wprowadza Słoneczko na giełdę

Leszek Bać, nowy prezes sieci Spar, zapowiada wprowadzenie na giełdę spółki Słoneczko, której sklepy znajdują się w strukturach Spara.

Obecnie Słoneczko ma 23 sklepy własne. Do końca roku ma ich być 27. Debiut na giełdzie New Connect nastąpi najprawdopodobniej w czwartym kwartale br. Spółka wypuści na rynek 10 proc. swoich akcji.

- Chcemy pozyskać kapitał na rozwój sieci oraz wzmocnić ją kapitałowo ze Sparem – tłumaczy Leszek Bać, który jest też prezesem Grupy Kapitałowej Bać-Pol. - Im będziemy silniej ze sobą powiązani, z tym większą siłą będziemy stawać do walki z konkurencją. Dlatego namawiam państwa na zakup akcji – apelował do franczyzobiorców Spara podczas konferencji sieci, która odbyła się w hotelu Belvedere w Zakopanem.

Sieć Słoneczko jest też operatorem franczyzowym placówek.  

Katarzyna Pierzchała 4155 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.