Arkadia świętowała urodziny

Warszawska Arkadia świętowała w ubiegłym tygodniu 12. urodziny. Odbyły się m.in. projekcje koncertu za pomocą gogli wirtualnej rzeczywistości oraz multimedialne muzyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Obchody zwieńczył pokaz fajerwerków.

Codziennie w godz. 12-20 w specjalnym „teatrze” usytuowanym w holu głównym można było wziąć udział w koncercie izraelsko-francuskiej wokalistki Yael Naim, prezentowanym za pomocą technologii Oculus Rift.

Okulary wirtualnej rzeczywistości to podobno najgorętszy gadżet tego roku. Dzięki czujnikom takim jak akcelerometr, żyroskop czy czujnik zbliżeniowy, osoba zakładająca gogle Samsung Gear VR ma wrażenie przeniesienia się do oglądanego świata. Gogle korzystają bowiem z mocy obliczeniowej, ekranu oraz sensorów smartfonu.

W sobotę 8 października atrakcją przewodnią był Tap Dj Show – występ artysty, tworzącego muzykę za pomocą nowych technologii. Na ten sam dzień Arkadia przygotowała także wiele atrakcji dla najmłodszych – multimedialne warsztaty muzyczne, podczas których mogli dowiedzieć się, jak tworzyć tzw. sample i muzykę elektroniczną.

Dzień wcześniej odbyła się Noc Zakupów z rabatami przygotowanymi przez arkadyjskie sklepy i lokale.

Właścicielem i zarządcą Arkadii jest firma Unibail-Rodamco. Centrum handlowe jest właśnie w trakcie rozbudowy, o czym pisaliśmy już w „Handlu Extra”.

Katarzyna Pierzchała 5273 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.