Posnania szykuje się do otwarcia

Jeszcze w październiku nastąpi otwarcie Posnanii - centrum handlowo-lifestylowego w Poznaniu, które jest największą inwestycją handlową realizowaną obecnie w Polsce i Europie Środkowej, o wartości 1,2 mld zł.

Po 28 miesiącach intensywnych prac CH Posnania  szykuje się na wielkie otwarcie, które nastąpi 19 października.

Bryła Posnanii jest już gotowa od kilkunastu tygodni.

Dookoła budynku sadzona jest zieleń, ustawiane są wiaty przystankowe i elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mieszkańcy mogą też zobaczyć już finalny zarys zewnętrznej Alei Artystów, miejsca ekspozycji sztuki w którym znajdzie się trzydziestometrowa galeria plenerowa. Będzie ona przestrzenią otwartą dla każdego, umożliwiającą bezpośredni kontakt artystów i widzów.

Wewnątrz obiektu trwają prace wykończeniowe. Wszystkie lokale zostały już odebrane przez najemców, którzy adoptują miejsca do swoich potrzeb. W ostatnim tygodniu zakończył się montaż trzynastu instalacji artystycznych, które znajdą się w przestrzeni Posnanii. Inwestor zaprosił do współpracy artystów sztuki nowoczesnej, których prace można oglądać w wielu miastach Europy, m.in. Davida Mesgiuch’a, Elise Morin, czy Suzan Drummen.

W ostatnich dniach inwestor wystąpił do władz miasta z wnioskiem o odbiór kolejnych dróg wokół Posnanii. Zakończono już w pełni modernizację ul. Milczańskiej i Inflanckiej, budowę wewnętrznego układu drogowego oraz przebudowę ul. Jana Pawła II od ronda Rataje do ul. Kaliskiej. Na ukończeniu są roboty związane z remontem ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż trasy tramwajowej na odcinku od ul. Kórnickiej do ul. Milczańskiej.

Intensywne prace trwają również na ul. Jana Pawła II, na odcinku od ul. Kaliskiej do ronda Śródka, gdzie drogowcy zakończyli wymianę podziemnej infrastruktury i budują trzeci pas ruchu. Na początku października mają rozpocząć się prace przy budowie drugiego prawoskrętu na ul. Baraniaka w ul. Jana Pawła II. Całość prac, w szczególności montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, malowanie oznakowania poziomego oraz sadzenie zieleni, zakończy się wiosną 2017 r. Koszt inwestycji w rozwój infrastruktury drogowej i uzbrojenie niezagospodarowanego dotąd terenu o powierzchni 60 hektarów sięgnie ponad 100 mln zł.

Posnania to centrum handlowo-lifestylowe i największa inwestycja handlowa realizowana obecnie w Polsce i Europie Środkowej o wartości 1,2 mld zł. Już niedługo na 100 tys. mkw. powierzchni handlowej kompleksową ofertę zaprezentuje 300 lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych marek, w tym 40 wielko- i średniopowierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni.

Posnania uzyskała już prestiżowy certyfikat BREEAM Interim z oceną ,,very good”, świadczący o energooszczędności obiektu i dbałości o środowisko. We wrześniu br. CH zostało uznane za jedną z najlepszych inwestycji handlowych w Europie i otrzymała prestiżową rekomendację organizatorów tegorocznej edycji konkursu „The European Property Awards” odbywającego się w Londynie.

Katarzyna Pierzchała 5273 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.