Rossmann przeprasza za "niedopuszczalny incydent"

W październikowym wydaniu miesięcznika Skarb, którego wydawcą jest Rossmann oraz na fanpagu drogerii ukazały się dwa materiały na temat rządowego programu 500+. Ponieważ nie miały pozytywnego wydźwięku, spotkały się z olbrzymią falą krytyki.

W pierwszym materiale - felietonie Hanny Bakuły - podkreślany był mechanizm przyznawania pieniędzy na drugie i kolejne dziecko z pominięciem pierwszego. Poszło jednak głównie o drugi tekst, autorstwa dziennikarza "Dziennika Gazety Prawnej", w którym przeczytać można było m.in. o przepijaniu pieniędzy otrzymanych w ramach programu 500+. Internauci zareagowali na te artykuły falą hejtu.

Redaktor naczelna magazynu Agata Młynarska zapewniała, że sporny artykuł nie tylko był napisany na zamówienie Rossmanna, ale i zaakceptowany przez jego przedstawicieli. Tymczasem Rossmann wydał oświadczenie, w którym przekonuje, że "artykuł został napisany niezgodnie ze sztuką dziennikarską, a program 500+ jest w nim przedstawiony w sposób jednostronny i tendencyjny".

Rossmann "bardzo przeprasza" i zapowiada "wyciągnięcie konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych w firmie za publikację tego artykułu oraz felietonu Hanny Bakuły".

- Celem naszej firmy nigdy nie było i nie jest angażowanie się w toczone publicznie dyskusje o charakterze politycznym bądź ideologicznym. Celem Rossmanna jest dostarczanie klientom jak najwyższej jakości usług - argumentuje Rossmann. - Podjęliśmy decyzję o wycofaniu pozostałego nakładu miesięcznika Skarb z naszych sklepów. Zamierzamy także przepraszać za ten niedopuszczalny incydent w listopadowym wydaniu Skarbu, tak by przeprosiny dotarły do wszystkich - czytamy w oświadczeniu.

Ostatecznie Agata Młynarska sama złożyła rezygnację z pełnionej funkcji redaktor naczelnej miesięcznika Skarb.

Ilona Mrozowska 4596 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.