Dobre perspektywy dla Abc na kołach

W Polsce jest miejsce nawet dla kilkuset sklepów mobilnych pod szyldem Abc na kołach - uważa Luis Amaral, prezes zarządu Grupy Eurocash. Obecnie działa 10 takich mobilnych punktów handlowych, a do końca roku ma ruszyć pięć kolejnych.

Podczas inauguracji nowej odsłony Akademii Umiejętności Eurocash Luis Amaral podkreślił, że uruchomienie mobilnych sklepów koncept „Abc na kołach” wynikało z potrzeb polskiego rynku. – Około 4 mln osób w Polsce nie może zrobić codziennych zakupów, bo w pobliżu nie ma placówki handlowej. Taka sytuacja ma miejsce zwłaszcza na polskich wsiach – wyjaśniał prezes Grupy Eurocash.

Dodał, że koncept „Abc na kołach” jest właśnie skierowany do mieszkańców na terenach wiejskich i ma na celu ułatwienie im robienia codziennych sprawunków. Mobilne sklepy obsługują, m.in. klientów w województwie lubelskim.

Wchodząca w skład Grupy Eurocash sieć franczyzowych sklepów Abc liczy obecnie ponad 8300 małych i średnich niezależnych sklepów spożywczych i spożywczo-chemicznych.

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.