Producent piw rzemieślniczych Pinta zbuduje własny browar

Działający od 5 lat Browar Pinta, warzący piwa rzemieślnicze w zaprzyjaźnionych browarach, zdecydował się na postawienie własnej warzelni. Znajdzie się ona niedaleko Bielska-Białej, a rocznie wywarzać będzie 15 tys. hektolitrów piwa - z możliwością rozbudowy mocy do 50 tys.

Budowa rozpocznie się wiosną 2017 r., a jej zakończenie planowane jest na połowę kolejnego roku. Inwestycja pochłonie 12 mln zł. Środki na nią pochodzić będą z kieszeni założycieli, od inwestorów oraz z leasingu. Warzelnia i zbiorniki wyprodukowane zostały w Niemczech.

Do Pinty należą takie marki jak Atak Chmielu, Modern Drinking, Brett IPA, American Black, Pierwsza Pomoc, Viva la Wita, A ja pale ale czy Hoplaaga. W ub.r. producent wprowadził na rynek 13 tys. hektolitrów piwa. Według własnych danych oznacza to 10-proc. udział w rynku piw rzemieślniczych w Polsce.

Magdalena Weiss 3063 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.